Často kladené otázky

Je životní koučink pouze jiný název pro psychoterapii?

Koučování není náhradou nebo jiným názvem pro psychoterapii. Koučování je zaměřeno především na vytváření pozitivních životních cílů a vizí a nalézání cest a vnitřních zdrojů k jejich realizaci. Není však vhodnou metodou pro řešení těžkých psychických problémů, jako jsou například deprese nebo těžké neurózy či traumata. Zjednoduše řečeno, zatímco klasická psychoterapie se zabývá, jak pomoci klientovi dostat se z -5 na nulu, cílem koučování je dostat se z nuly do + 5. Psychoterapie je zaměřena na léčbu psychických problémů, koučování na rozvoj osobnosti a  podporu při dosahování pozitivních osobních cílů. Odbornou klinickou psychologickou a psychoterapeutickou pomoc kolegů, kteří mají naše doporučení naleznete například zde(soukromá psychoterapeutická praxe)nebo zde a zde (klinické pracoviště).

Jak dlouho životní koučink trvá ?

Délka koučování je individuální. Záleží vždy na klientovi a cílech koučování. V některých případech stačí pro ujasnění řešení problému pouze jedno setkání, při složitějších cílech se koučovací kontrakt obvykle domlouvá na šest až dvanáct koučovacích setkání v délce 80  minut. Optimální frekvence je dvakrát až čtyřikrát měsíčně dle dohody a potřeb klienta. Můžete také vyzkoušet formu jednorázového koučovacího maratonu, který umožňuje rychlý pokrok v předem určené oblasti.

Podle čeho si mám vybrat svého kouče?

Pro úspěch procesu koučování je velice důležitý výběr kouče.

Vzhledem k realitě českého koučovacího trhu, kdy koučovací služby může nabízet kdokoli, kdo se za kouče prohlásí, vám mohou pomoci při výběru vhodných koučů pro spolupráci odpovědi na následující otázky.

 • Je kouč držitelem nezávislé akreditace (ČAKO, ICF, EAGT, EMCC) nebo jiné mezinárodně uznávané organizace)?
 • Má kouč specifický výcvik v koučinku ukončený certifikátem? Výcviky – základní úroveň: > 65 hodin, zkušení: > 125 hodin
 • Jaká je délka jeho koučovací praxe?
 • Jaká je délka koučovací praxe od ukončení výcviku v koučování?
 • Jaký je celkový počet odkoučovaných hodin?
 • Jaké má kouč doporučení či reference?

Obecně platí, že poslední slovo při výběru by měl mít vždy klient. který se rozhoduje na základě osobní zkušenosti s koučováním. Kouč by vás měl inspirovat a motivovat, mělo by jít o vztah ve výši oči, kdy ani jedna strana nebude mít tendenci dominovat.

Jaké jsou ceny životního koučinku?

Cena jednotlivého koučovacího setkání  najdete v aktuálním ceníku zde. Platí se vždy po každém koučovacím setkání.

Jaké jsou typické situace pro životní koučink?

Životní koučink může pomoci v mnoha situacích. Klienti často přicházejí například s těmito tématy:

 • Chci si ujasnit, kam jít dál ve svém životě.
 • Potřebuji vyřešit určitý problém a chci se na něj podívat z nadhledu.
 • Nestíhám a chci více času pro svůj osobní život.
 • Přemýšlím o nové kariéře a hledám něco, co má pro mne smysl.
 • Chci si udělal pořádek ve svých osobních projektech a úspěšně je zvládnout.
 • Chci změnit některé své neefektivní návyky.
Jak se mám objednat?

Ideální způsob je přes objednávkový formulář, ve které si můžete vyberete dny a hodiny, které  vám vyhovují. Požadované časy můžete upřesnit ve zprávě. Nejpozději do dvou dnů se vám ozvu s nabídkou nejbližších volných termínů, které doladíme  po emailu nebo telefonicky. Čekací doba na volný termín je obvykle kolem dvou týdnů dle preferovaných časů.

 

Co když koučink na mne nebude fungovat? Nechci peníze utratit zbytečně.
Životní koučink  jako forma osobního rozvoje skutečně není pro každého. A také platí, že pro úspěch koučování je důležitá chemie mezi koučovaným a koučem. Pokud se z jakékoliv důvodu rozhodnete v  koučování nepokračovat a usoudíte, že vám úvodní koučovací sezení  nic nepřineslo, máte toto sezení zdarma.
Proč nenabízíte první hodinu zdarma jako někteří jiní koučové?
Vážím si své práce i vašeho času a od první hodiny koučování proto jedeme naplno. Pokud se rozhodnete, že koučování pro vás má smysl, je fair pro obě strany, že  i tento čas bude zaplacen.  Navíc někdy stačí pouze jedno sezení, aby si klient odnesl, to co potřebuje a není ani v mém ani ve vašem zájmu počet sezení natahovat. Pokud se však  usoudíte, že vám naše koučování nic nepřineslo, máte toto koučování zdarma.
Kde koučování probíhá?

Koučování probíhá v Revoluční 8, Praha 1.

 

 

 

Nenašli jste odpověď na svoji otázku?

Rádi vám odpovíme na jakékoliv otázky týkající se koučování